Gerard Renkema krijgt lintje bij afscheid als raadslid

Raadslid van de gemeente Midden-Groningen Gerard Renkema heeft donderdagavond tijdens zijn laatste raadsvergadering een Koninklijke onderscheiding uitgereikt gekregen.

Adriaan Hoogendoorn: “De heer Renkema ontvangt zijn Koninklijke Onderscheiding omdat hij zich al jaren inzet voor onze gemeente, onder andere al achttien jaar als volksvertegenwoordiger. Hij was van 2002 tot 2018 raadslid in de gemeente Slochteren en na de herindeling in 2018, raadslid van de gemeente Midden-Groningen. Een groot deel van deze periode was hij ook fractievoorzitter van D66. Hij ging soms tegen de stroom in, had veel aandacht voor openbaarheid en goede informatievoorziening en was alert op financiële risico’s. Hij maakte zich sterk voor minder overheid en minder bureaucratie, maar wel met aandacht voor degenen die in de knel zitten. Zijn jarenlange inzet voor onze gemeente waardeer ik zeer en ik overhandig hem dan ook graag op 17 december zijn Koninklijke Onderscheiding.”